6.geleneksel Halk Oyunları Gecesi Düzenlendi

6.geleneksel Halk Oyunları Gecesi Düzenlendi

Karabük Üniversite Halk Dansları Kulübü’nün girişimleriyle, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonluğunda Gökşen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda 6. Geleneksel Halk Oyunları gecesi coşkuyla kutlandı.

6.geleneksel Halk Oyunları Gecesi DüzenlendiKarabük Üniversite Halk Dansları Kulübü’nün girişimleriyle, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonluğunda Gökşen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda 6. Geleneksel Halk Oyunları gecesi coşkuyla kutlandı.

Geceye; Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Karabük Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Samit Tokmak, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Geleneksel Halk Oyunları Gecesi’nde tüm halk oyunları ekipleri rektörlük önünde toplanarak Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Karabük Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Samit Tokmak, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın eşliğinde M. Gökşen Yücel Kapalı Spor Salonu’na geçtiler. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına gerçekleştirilen bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Geleneksel Halk Oyunları Gecesi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlar hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Değerli misafirler Karabük Üniversitesini diğer üniversitelerden farklı kılan ve ön plana çıkaran öğrenci inisiyatifini ön planda tutmasıdır. Üniversitemizde 2012 yılı içerisinde 500’ü aşkın sosyal, kültürel ve bilimsel aktivite öğrenci marifeti ile gerçekleşmiştir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Karabük Üniversitesi’nde 74 öğrenci topluluğu bulunmaktadır ve bu topluluklarımız birbirleriyle kıyasıya mücadele ederek daha iyisini yapmaya ve Üniversitemizi bir adım ileriye götürmek için çaba sarf etmektedirler. Karabük Üniversitesi sadece mühendis, doktor değil aynı zamanda da geleceğin liderlerini yetiştirmektedir. İnşallah mezun olan öğrencilerimiz ülkemizin gidişatına yön veren liderler olacaklardır. Her gittikleri platformda her gittikleri yerde Karabük Üniversitesi’ni en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

Yoğun katılımla gerçekleşen gecede açılış konuşmasının ardından plaket ve ödül takdimine geçildi. Üniversitelerarası Halk Dansları Şenliği’nde Stilize dalda göğsümüzü kabartan gurubunda 3. yarıştığı klasmanda 1.’likle Türkiye finallerinde üniversiteyi temsil eden Kuzey Kafkas Halk Dansları Topluluğu adına eğitmenleri Şeref Kahriman’a plaketlerini Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal takdim ederek, “3 yıl önce Kafkas Halk Dansları Topluluğu ile birlikte gösteri gerçekleştirmiştik. Bugün kupa alarak gelmiş olmaları beni çok mutlu etti. Ben değerli eğitmenimize çok teşekkür ediyor ve gençlerimizin allından tek tek öpüyorum” diye konuştu.

Ana Mehteran Takımının plaketlerini Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar takdim ederek, “Karabük Üniversitesi gibi iddialı olan bir üniversitenin alanında ilk ve tek olan Ana Mehteran Takımını başarılarından ve kentimize katmış oldukları kültürel değerlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ege Yöresi Halk Oyunları Topluğu adına Ceren Ağaoğluna plaketlerini takdim eden Karabük Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Samit Tokmak, “Sayın Rektörümüzün öncülüğünde kültürel değerlerimize sahip çıkan tüm ekiplerimize teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

Artvin Yöresi Halk Oyunları Topluluğu adına eğitmenleri Yaşar Özkan’a plaketlerini takdim eden Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan da, “Tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Plaket ve ödül törenin ardından Üniversite Ana Mehteran Takımının performansı ile başlayan gösteride sırasıyla; Silifke Yöresi Halk Oyunları Topluluğu, Eğe Yöresi Halk Oyunları Topluğu, Adıyaman Yöresi Halk Oyunları Topluluğu, Safranbolu Meslek Yüksekokulu Turizm Animasyon Bölümü tarafından hazırlanan Davul Şov, Artvin Yöresi Halk Oyunları Topluluğu, Balkan halk Dansları Topluluğu, Gaziantep Yöresi Halk Oyunları Topluluğu, Kafkas Halk Dansları Topluluğu ve son olarak Balkan, Ege ve Artvin Yöresi Halk Oyunları Topluluklarının hazırlamış oldukları potpori gösterisi ile 6. Geleneksel Halk Oyunları Gecesi sona erdi.
İHA -   [757804]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde pirsushaber.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Güncel Haberleri

 • "Kimse Yok Mu'ya yapılan zulmü bu millet unutmayacak"

  Büyük Birlik Partisi(BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, Danıştay'ın, Kimse Yok Mu Derneği'nin izinsiz yardım toplam yetkisinin Bakanlar Kurulu kararıyla elinden alınmasının önüne geçilmesine yönelik verdiği kararın siyasi keyfiliğe tokat

  28.11.2014 18:28
 • ANEDER öğretmenler arası futbul turnuvası düzenledi

  Anadolu Eğitimciler Derneği 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla üyeleri arasında Futsal turnuvası düzenlendi.

  28.11.2014 18:24
 • Yılın öğretmeni Gülay Zengin Kaymakam Yıldız"ı ziyaret etti

  Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Samsun’u temsil eden ilkokul öğretmeni Gülay Zengin, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız’ı ziyaret etti. Öğretmeni Gülay Zengin’in ziyaretine, Çarşamba Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir de katıldı.

  28.11.2014 18:22
 • Sinop Üniversitesi'nde öğrenciler Kore gazileriyle buluştu

  Sinop Üniversitesi Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü tarafından Kore Savaşı'nın 64. yıldönümü anma programı düzenledi. Programda öğrenciler, Kore gazileri ile buluşarak, o günleri birinci ağızdan dinleme imkânı buldu. Bilimsel ve

  28.11.2014 18:18

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

Son Eklenenler