Yüksek Öğrenim Kredi VE Yurtlar Kurumu KYK Sonuçları 2013

Yüksek Öğrenim Kredi VE Yurtlar Kurumu KYK Sonuçları 2013

Yurt kayıtı için gerekli olan evraklar. YURTKUR kayıtları başvuruları başladı. KYK , Yurt kayıtları ücretleri nereden yatırılıyor veya veriliyor?KYK burs verilirken bazı şartlar koymuştur. KYK burslarına alabilecek öğrenciler için başvuru şartları nelerdir. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü yaptığı bşir açıklama ile gezi olaylarına katılan öğrencilere burs vermeyecek....KYK 2013 Başvuruları başladı. 2013 KYK başvuruları ne zaman sona erecek?İşte KYK Yurt Sonuçları

Yüksek Öğrenim Kredi VE Yurtlar Kurumu KYK Sonuçları 2013

2013 yılı Kredi ve Yurtlar Kurumu olan KYK'da yurt başvuruları başladı ve KYK sonuçları 2013 tüm ayrıntılar:
2013 YURTKUR ,yurt kredi ve burs başvurrları başladı.YURTKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre burs kredi ve yurt başvuruları 29 Temmuz 2013 tarihinden itibaren başladı.

2013 LYS Yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar burs , yurt ve kredi başvurusu yapabilecekler. Adaylar başvuru işlemlerini KYK'nin resmi internet sitesinden yapabilecekler.Bu yıl öğretim hayatına başlayacak hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerin yapacağı başvuru sonuçları yine KYK'nın resmi adresinden açıklanacak.

2013-2014 KYK Burs / Kredi Başvuru Sayfası İçin Tıklayınız..


KYK Yurt Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın!

2013 2014 BAŞBAKANLIK BURSU KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR ŞARTLAR NEDİR
 
ÖSYM'nin 2013 Lisans Yerleştirme Sonuçlarını açıklamasının ardından adaylar yurt ve burs başvurularını yapmaya başladı.
 
Kredi ve yurtlar kurumundan yapılan açıklamaya göre adaylar yurt, burs ve kredi başvrularını 29 Temmuz tarihinden itibaren yapabilecekler. Başvuruşlar KYK'nın resmi internet adresinden online olarak yapılacak.
 
Adaylar burs ve kredi başvurularını 29 Temmuz 29 Eylül tarihleri arasında yapabilecekler.KYK başvuruların bitmesinin ardında  burs ve kredi hakkı kazanan adayları yine resmi internet sayfasından duyuracak.
 
Burs ve kredi başvurularında en çok merak edilen ise Başbakanlık bursunu kimler alabilir, şartları nelerdir?
 
Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Bursu'na,tüm lisans,yüksek lisans ve açıköğretim öğrencileri başvurabilir.Başbakanlık bursu , öğrenim kredisinden farklı olarak geri ödemesi olmayan bir burstur.Başbakanlık bursuna , önlisans,lisans , açıköğretim ( sadece öncelikli şehit, gazi, anne ve baba ölü..) öğrencileri başvurabilir.2 yıllık okullardan mezun olup,4 yıllık okulların 3. sınıfına ara vermeden devam eden öğrenciler,Yüksek Lisans  öğrencileri , Vakıf Üniversitesi öğrencileri, LYS sonucunda ilk 100'e giren öğrencilere , milli sporcular,ikinci öğretimde eğitim alan öğrenciler, Başbbakanlık bursuna başvuru yapabilirler.
 
Başvurular elektronik ortamda yapılmaktadır . Ancak öncelikli durumdan yararlanmak isteyen adaylar , özel durum belgelerini KYK'ya iletmek durumundalar.
 
Başbakanlık bursu alan adayların bursu alttan 3 dersi kalması halinde kesilir. Bir aday hem öğrenci kredisi hemde başbakanlık bursunu alamaz.
 
Başbakanlık bursunu kimler alamaz?
 
Başbakanlık Bursu şartllarına göre bazı durumlarda adaylar burs alamazlar. Daha önce burs yada kredi alan öğrenciler, giriş yılından itibaren yıl kaybı olan öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler,Polis Akademisi ve Askeri okul öğrencileri, Yüksek Lisans'ın hazırlık sınıfında bulunan öğrenciler,aylık asgari ücret düzeyinde gelire sahip olan öğrenciler ( yetim maaşı ve nafaka dışında) yalan beyanda bulunan öğrenciler ve burs almaya yeterli bulunmayan adaylar Başbakanlık bursundan yararlanamaz.

NOT : Belirlenen tarihlerde müracaat eden öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesinden sonra yurtta boş yer olması halinde yurda kabulü yapılacak öğrencilerden 6 adet fofoğraf ve öğrenci belgesi istenecektir.


Yurt Ücreti Ne Zaman ve Nasıl Ödenecektir?
 
Yurt ücretleri, yurt müdürlüklerince öğrencinin barındığı yurttan veya T.C. Ziraat Bankası aracılığıyla tahsil edilir.Ücretler aylık olarak ayın son iş günü saat 14.00'a kadar ödenir
 
Öğrenciler Temmuz- Ağustos- Eylül dönemine ait yurt ücretlerini(3 aylık olarak) en geç Temmuz ayı son iş günü saat 14.00'a kadar ödemek zorundadırlar. Aksi takdirde yurtla ilişikleri kesilir. Bu durumdaki öğrenciler tekrar yurda girmek istedikleri takdirde, yeni başvuran öğrencilerle birlikte aynı işleme tabi tutulurlar.
 
Belirtilen sürede yurt ücretini ödemeyenlerin barındıkları aya ait ücretleri depozitolarından mahsup edilir.Kalan depozitoları iade edilerek yurtla ilişikleri kesilir. Bu öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde, o öğretim yılı için iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır. Öğretim yılı sonunda gerekli iade işlemi yapılarak normal depozito ile barındırılmaya devam edilir.
Bir öğretim yılında yurt ücretini süresinde ödememe nedeniyle iki defa yurtla ilişiği kesilen öğrencilerin depozitoları irat kaydedilir ve o öğretim yılında yurtlara alınmazlar.
 
Temmuz-Ağustos-Eylül aylarına ait yurt ücretlerini peşin yatırmayan öğrencilerin kaydı silinir. Bu durumdaki öğrenciler tekrar yurda girmek istedikleri taktirde ara sınıf öğrencilerinin başvurularının kabul edildiği süre içerisinde yeniden başvurabilirler.
Yurt ücreti ödenirken öğrencilerin talep etmesi halinde günü gelmeden ileriki ayların ücreti peşin olarak ödenebilmektedir. Bir yıllık erken ödemelerde %20 indirim uygulanmaktadır.
 
Artık yıl öğrencilerinden yurt yatak ücreti iki katı olarak tahsil edilir.Öğrenci yurttan kaydının silinmesini takip eden günden itibaren 10 gün içinde peşin yatırdığı yurt ücretini almazsa bu ücret kuruma irat kaydedilir.
 
Yurtta barınmakta iken kendi isteği ile kaydını sildiren öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde, o öğretim yılı için iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır, öğretim yılı sonunda gerekli iade işlemi yapılarak normal depozito ile barındırılmaya devam edilirler.
 
Yurtlarda barınmaya devam edip de son ay veya döneme ait yurt ücretinin ödendiğinin belgelenmesi kaydıyla, diğer il ve ilçelerdeki Kurum yurtlarında 10 güne kadar ücretsiz barınma imkanı sağlanmaktadır.
 
Ayrıca, yurtlarda barındırılan öğrencilerden diğer il ve ilçelerde sınav, kurs, staj, yaz okulu ve benzeri eğitim faaliyetlerine katılanlar, yurt ücretlerini (yaz ayları için ise yaz aylarına ait yurt ücretlerini) ödediklerini belgelemeleri kaydıyla faaliyette bulunduğu il ve ilçelerdeki Kurum yurtlarında faaliyet süresince ücretsiz kalabilirler.

İHA -   [974848]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde pirsushaber.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Ekonomi Haberleri

 • Faik Öztrak: Torba Yasa iş dünyasını tehdit ediyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, yeni Torba Yasa'daki düzenlemelerle muhalif iş adamlarının mal varlığına el koymanın yolunu açan hükümetin, iş dünyası üzerinde büyük bir baskı kurduğunu iddia etti.

  25.10.2014 12:08
 • Bakan Işık: Yerli otomobilin 2020'den önce yollarda olmasını hedefliyoruz

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Yerli marka otomobilin 2020 yılından önce yollarda olmasını hedefliyoruz. Bu markanın daha çok içten yanmalı motorla değil, menzil uzatılmış elektrik araç şeklinde olmasını amaçlıyoruz. dedi.

  25.10.2014 11:14
 • Toprak analizi için son gün 30 Ekim

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), 2014 yılı toprak analizi ve gübre desteğinde toprak analizi yaptırmak için son günün 30 Ekim Perşembe olduğunu hatırlattı.

  25.10.2014 11:10
 • Brisa Aksaray Lastik Fabrikasının inşaat çalışmaları başladı

  Sabancı Holding ve dünyanın en büyük lastik üreticilerinden olan Japon Bridgestone Corporation’ın ortaklığı sonucu Aksaray’da 1000 dönüm alan üzerinde kurulacak lastik fabrikasının inşaat çalışmaları başladı. Aksaray Valisi Şeref Ataklı 2017

  25.10.2014 11:06

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Bu gece saatler geri alınacakBu gece saatler geri alınacak31 Mart'ta başlayan yaz saati uygulaması sona ererken 26 Ekim gece saat 04:00'de Kış saati uygulaması devreye giriyor
 • Sırrı Sakık da Özeleştiri Yaptı!Sırrı Sakık da Özeleştiri Yaptı!HDP'nin Kobani'de IŞİD ile çatışan PYD'ye destek olunması için yaptığı 'Sokağa çıkın' çağrısının ardından parti içinden
 • Erken Seçim İddiaları Başbakan Davutoğlu Kızdırdı!Erken Seçim İddiaları BaşbakanKulisleri hareketlendiren erken seçim iddialarının sorulduğu Başbakan Davutoğlu Bu konuda bir kararımız yok. Nereden çıkıyor bu
 • ABD;Klor Gazı İddialarını AraştırıyoruzABD;Klor Gazı İddialarınıABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD'in Irak'ta güvenlik güçlerine karşı Klor gazı kullandığına dair iddiaları yakından
 • Bakan Çelik; Verilmemesi vicdansızlıktır!Bakan Çelik; VerilmemesiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, asansör faciasında hayatını kaybedenler için verilen kan parası için, Bu olması

Son Eklenenler