Nimetullah Topu: “ataşehir"i Dünya Ölçeğinde Bir Kent Yapacağız”

Nimetullah Topu: “ataşehir"i Dünya Ölçeğinde Bir Kent Yapacağız”

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu, Ataşehir’in kalkınması için tasarladığı 81 projeyi açıkladı. AK Parti belediyeciliği ile Ataşehirli’lerin yüzünün güleceğini belirten Nimetullah Topu, “Ataşehir’i dünya ölçeğinde bir kent yapacağız” dedi.

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu, Ataşehir’in kalkınması için tasarladığı 81 projeyi açıkladı. AK Parti belediyeciliği ile Ataşehirli’lerin yüzünün güleceğini belirten Nimetullah Topu, “Ataşehir’i dünya ölçeğinde bir kent yapacağız” dedi.

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu, Silence Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla 30 Mart yerel seçimleri öncesinde Ataşehir için planladıkları 81 projeyi kamuoyuyla paylaştı. Toplantıya katılan yüzlerce partili Başkan Adayı Nimettullah Topu’ya yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda Nimetullah Topu’nun hayatını konu alan sinevizyon gösterimi yayınlandı. Sinevizyon gösteriminin ardından Nimettulah Topu, kültür sanat merkezlerinden ulaşıma, sağlık hizmetlerinden imar planlarına kadar Ataaşehir için tasarladığı projeleri açıkladı.

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu yaptığı konuşmada, Ataşehir’in 8 yaşında genç bir ilçe olduğunu belirterek, “AK Parti iktidarında Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığında, Kadir Topbaş’ın başkanlığında Ataşehir’de çözülmeyecek sorun yok. Bu coşku ve heyecanı 30 gün boyunca sahada da göstereceğiz. 2008 yılında kurulan ilçemiz 8 yaşında. Bekleyen sorunlar ve yapılan hizmetlerle 1 yaşında bile kabul etmiyoruz. AK Parti Ataşehirli belediyesiyle bu sorunların hepsini hep birlikte inşallah çözeceğiz” diye konuştu.

Ataşehir’de imar ve tapu problemleriyle vatandaşların yıllarca sorun yaşandığını dile getirerek, “İçerenköy Mahallesi’nin imar sorununu biz çözeceğiz. Tapu ve imar sorununu AK Parti kadrolar çözecek. Halkımızın istediği şekilde nihayete erecek” şeklinde konuştu.

“ATAŞEHİR’İ DÜNYA ÖLÇEĞİNDE BİR KENT YAPACAĞIZ”

Ataşehir’i AK Parti belediyeciliği ile dünya standartlarında yarışacak duruma getireceklerini dile getiren AK Partili Nimetullah Topu, “81 projemize üzerinde çalıştığımız henüz ilave edeceğimiz projelerle Ataşehir’in çehresini değiştireceğiz. Ataşehir’i dünya ölçeğinde bir kent yapacağız. Finans merkezimiz bizim dönemimizde hizmete başlayacak. Binlerce Ataşehirli gencimiz iş sahibi olacak. Nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçe Ataşehir. Bunun neticesine trafikle karşı karşıyayız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 3 tane metro hattıyla bu sorunu çözeceğiz. Biz AK Parti’yiz, hizmet partisiyiz. Bu sözü veriyoruz” dedi.

“5 YILDIR DİKİLİ AĞACI OLMAYAN BİR ATAŞEHİR VAR”

İlçede trafik sorununu rahatlatacak bağlantı yollarının 5 yıl içerisinde tamamlayacaklarını belirten Nimettullah Topu sosyal donatı alanlarının az olduğundan şikayet etti.

İlçenin birçok bölgesinde yeşil alan ve park sayılarını aratacağını ifade eden Nimetullah Topu, mevcut belediyeyi eleştirerek, “5 yılda Ataşehir’de kaç kalıcı eser bıraktınız. 5 yıldır bir tane dikili ağacı olmayan bir Ataşehir var. İstanbul’un en zengin ilçelerinden bir tanesiyiz ama geleceğe bırakacağımız bir kalıcı eser bırakılmamıştır. Bunun hesabını 30 Mart’ta biz soracağız” diye konuştu.

Gençlere ve kadınlara yönelik çeşitli spor ve sanatsal faaliyetlerin icra edilebileceği dev tesisleri hizmete açacaklarını dile getiren Nimetullah Topu, Ataşehir’in yeşil alanlarının arttırılacağını dile getirerek, “Önümüzdeki dönem yeşil dönem olacak” dedi.

“ATAŞEHİR’İN YÜZÜ GÜLECEK”

Ataşehir’de projelerin hayata geçmesi için vatandaşlardan destek isteyen AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Adayı Nimetullah Topu sözlerini şöyle sürdürdü; “5 yıldır yaşadığımız en büyük sıkıntı bir merkezi olmaması. Gümrük alanında kent meydanımızı yapacağız. Anadolu yakasının çekim merkezi Ataşehir olacak. Her mahallemizde bulunan sağlık merkezlerin her türlü ihtiyacını karşılayacağız. Her mahallemizin, sokağımızın sorunlarını biliyoruz. 30 Mart’ta sizler yetkiyi verdiğinizde Ataşehir’in yüzü gülecek. Bu projeleri yapmamız için kazanmamız gereken, kazanacağımız bir seçim var. Bu çalışmada sizlerin emeğine, desteğine ihtiyacımız var.”

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mustafa Naim Yağcı ise AK Parti belediyeciliğinin İstanbul ve Türkiye’yi kısa bir zaman zarfında kalkındırdığını belirterek, “Bu hareket yoluna durmadan ve yılmadan devam edecek. Biz de mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. AK Parti kadroları kendine fırsat verildiği takdirde projeleri fiili olarak hayata geçirmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından Nimetullah Topu birlikte görev yapacakları aday meclis üyeleriyle birlikte partilileri selamlayıp, fotoğraf çektirdi.
İHA -   [1118418]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde pirsushaber.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Güncel Haberleri

 • Seçim kampanyası startını veren CDU, Hamburg"da iktidara talip

  Hamburg’da koalisyon ortağı Yeşiller’in ayrılmasıyla birlikte 2011 yılında gidilen erken seçimde hem iktidardan olan hem de büyük oy kaybı yaşayan Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) eyalette yeniden iktidar olmak istiyor. 15 Şubat’ta yapılacak

  24.11.2014 19:30
 • Kırmızı-Yeşil eyaletler Soli"nin kalmasından yana

  Batı ve Doğu Almanya’nın birleşmesinden sonra doğu eyaletleri kalkındırmak için kesilen ‘Dayanışma Vergisi’nin (Soli) süresinin uzatılması gündemde. Federal bütçeye akan Soli’nin, 2019’da sona ermesi gerekiyor. Ancak Sosyal Demokrat Parti

  24.11.2014 19:30
 • 'Biletsiz yolculuk yapanlar 60 Euro ödesin'

  Almanya’da kamuya ait toplu taşıma araçlarına biletsiz binenler şimdiye kadar 40 Euro para cezası ödüyor. Bavyera eyaleti ise Federal Konsey’de girişimler yapıp bu miktarın 60 Euro’ya çıkarılmasını istedi.

  24.11.2014 19:27
 • E.ON Türkleri müşteri olarak keşfederek "Enerji Almanya"yı kurdu

  Büyük özel elektrik şirketleri arasında sayılan E.ON işletmesi Türk müşterileri için yeni bir markayı devreye soktu. “Enerji Almanya” adı verilen marka kapsamında Türklere özel tarifeler sunulacak. Tarifeler hanelere olduğu gibi işyerlerine de

  24.11.2014 19:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Suriyeli sığınmacı anketi vatandaşı böldüSuriyeli sığınmacı anketiOptimar Araştırma ve Danışmanlık, Suriyede devam eden savaştan kaçan Suriyelilerin Türkiyeye sığınmacı olarak kabul edilmelerine
 • Etyen Mahçupyan'ın cemaat sözleri ortalığı karıştırdıEtyen Mahçupyan'ın cemaat sözleri17 Aralık sürecinin ardından Zaman gazetesinden ayrılan Başbakan Davutoğlu'nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan bir cemaat mensubunun
 • IŞİD'e en büyük darbeyi SAS komandoları vuruyor!IŞİD'e en büyük darbeyi SASIŞİD terör örgütünü havadan bombaladığı düşünülen İngiltere'nin uzun süredir karadanda müdahele ettiği ortaya çıktı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gülen konusunda yine haklı çıktıCumhurbaşkanı Erdoğan, GülenCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı Ekvator Ginesi 2nci Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesinde Paralel Yapı'nın tehlikeli
 • Fetullah Gülen ABD"den Ne Zaman İade Edilecek?Fetullah Gülen ABDden Ne Zaman İadeCumhurbaşkanı Erdoğan, Fetullah Gülenin ABDden iadesinin böcek soruşturması ile netleşeceğini belirtti.

Son Eklenenler