Oğlak Burcu : 10 Mart 2014 Pazartesi Günlük Burç Yorumu, Günlük Fal Yorumları, Günlük Burç Özellikleri

Oğlak Burcu : 10 Mart 2014 Pazartesi Günlük Burç Yorumu, Günlük Fal Yorumları, Günlük Burç Özellikleri

Burçlar - Oğlak burcu günlük fal, Oğlak burcu erkeği, Oğlak burcu yükseleni, Oğlak burcu kadını, Oğlak burcu kadınının özellikleri, Oğlak burcu özellikleri, Oğlak Günlük Fal Yorumları, Oğlak burcu 10 Mart 2014 Pazartesi, Oğlak burcu erkeğini etkilemenin yolları...

Oğlak Burcu : 10 Mart 2014 Pazartesi Günlük Burç Yorumu, Günlük Fal Yorumları, Günlük Burç Özellikleri

Burç Özellikleri Günlük Burç yorumları her gün bu sayfadan takip edebilirsiniz. İşte Burç Özellikleri ve Günlük Burç Yorumları...

OĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Mantılklı, gerçekçi, ayakları fevkalade yere basan, başarılı olmak için herşeyini ortaya koyan bir insandır. Oğlak için hemen herşey maddi güçten geçer. Ona yükselme yolunda gerekli olan bilgiye önem verir. Ve tek arzusu vardır: başarmak ve yükselmek. Bunun için çok çalışır. Tehlikeye girmemek için riskten uzak durur ve iyice düşünüp taşındıktan sonra harekete geçer. Ama haklarını korumak için cesaretle kazanımlarını savunur. Kendisine yapılan iyiliği de, kötülüğü de asla unutmaz. Öte yandan başkalarının arzu, istek ve önerilerine karşı sağırdır. Düşünmeden konuşmaz, sessizliği ise çıkarlarını korumak için kullanır.

burc2_10022014

Burç Nedir


Burç, astronomik olarak gökkubbede yer alan 12 Takım Yıldızına verilen isimdir. Astrominin incelediği takım Yıldızlarıyla Batı Astrolojisinin hiçbir alakası yoktur. Batı astrolojisi Mevsimleri esas alarak çıkartılır. Bir insanın anne karnından çıkıp ilk nefesini aldığı anda gökyüzü konumunu gösteren şemaya Yıldız Haritası adı verilir. Astroloji Göksel olan cisimlerin İnsanla arasındaki ilişkiyi inceler fakat bilim dalı olarak kabul edilmez. Gökbilim ilmi ise Gökyüzünde bulunan Takım Yıldızlarını, Yıldızları, Göksel olan bütün cisimlerin inceleyen bilim dalıdır.

Takımyıldızları Hint Astrolojisinde kullanılır. Hint astrolojisi gerek karakter analizi ve gerek dasa sistemiyle yapılan gelecek öngörülerinde başarılı yorumlarıyla ön plana çıkmaktadır. Batı Astrolojisiyle Vedik Astroloji arasında yaklaşık 23,5 derece kayma vardır. Bu kaymaya Ayanamsa adı verilir. Takım Yıldızları aynı zamanda Astronomiyle alakalıdır.

Burç kelimesi Arapçadan Türkçemize geçmiş bir kelimedir. Türk Dil Kurumu Sözlüğüne göre burç;

Kale duvarlarından daha yüksek, yuvarlak, dört köşe veya çok köşeli kale çıkıntısı

Burc Kelimesi Aynı zamanda Kuran-ı Kerim"de iniş sırasına göre 27. Sure"dir. Resmi kabul edilen Sure ise 85"tir. Sure"nin ilk Ayeti, "Andolsun o burçlarla dolu göğe" olarak başlar.


Astrolojide burçlar dört gruba ayrılmıştır: Ateş, toprak, hava ve su. Her grupta üç burç bulunur. Kişinin hangi gruba ait oluduğu bilinirse temel kişilik özelliklerinin daha iyi anlaşılabildiği varsayılır.

    Ateş burçları; Koç, Aslan ve Yay"dır.
    Toprak burçları; Boğa, Başak ve Oğlak"tır.
    Hava burçları; İkizler, Terazi ve Kova"dır.
    Su burçları; Yengeç, Akrep ve Balık"tır.

Zodyak"a göre burç sırası:

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık. Bu sıralamayla bir burcun Zodyak"da (burçlar kuşağı) kaçıncı burç olduğu öğrenilebilir.

Zodyak

Zodyak, ekliptiğin iki yanında, aşağı yukarı 10 derece genişliğinde, içinde Güneş"in ve gezegenlerin döndüğü bir gökkubbe kuşağıdır. Ekliptik, dünyadan bakan birinin gözüktüğü şekliyle Güneş"in Yeryüzü çevresinde bir yılda çizdiği görünür yörüngesinden başka bir şey değildir; diğer bir deyişle yer-merkezli sistemin bir verisidir.

Konu başlıkları

    1 Ekliptik
    2 Burçların oluşumu
    3 Astrolojide Element
    4 Tropikal Astroloji
    5 Astrolojide gruplar
    6 Yıldız haritası
    7 Ayrıca bakınız


Ekliptik

Ekliptik düzlemi, günümüzde, gök ekvatoruna göre yaklaşık 23 derece eğilimli durumdadır ve onu, adları Ekinoks olan iki noktada keser; İlkbahar Ekinoksu ya da "Koç"un ilk noktası" (ilkbahar ekinoksu) ve Sonbahar Ekinoksu.

Ekliptik üzerindeki yıllık dolanımı sırasında Güneş, günde yaklaşık bir derece ilerleyerek (yılda 360 derece) zodyağın 12 burcundan geçer. Oysa çok iyi bilinmektedir ki Güneş"in zodyağın 12 burcu çevresindeki görünür hareketini yaratan, gerçekte Dünya"nın Güneş çevresindeki dönüşüdür.
Burçların oluşumu

Astrolojide burçlar boylamları, Koç"un ilk noktasından(=0 derece Koç"tan 360 derece Balık"a) yola çıkarak geleneksel olarak belirlenmiştir. Bunlar sırasıyla;

    Koç (0°)
    Boğa (30°)
    İkizler (60°)
    Yengeç (90°)
    Aslan (120°)
    Başak (150°)
    Terazi (180°)
    Akrep (210°)
    Yay (240°)
    Oğlak (270°)
    Kova (300°)
    Balık (330°)


Astrolojide Element

Burçlar 4 elemente ayrılırlar. Ateş, Hava, Su ve Toprak.

Her element de 3 gruba ayrılırlar. Bunlar, Öncü, Sabit ve Değişken"dir. Batı Astrolojisinin Takım yıldızlarıyla bir alakası yoktur. Yukarıda anlatıldığı gibi ilkbahar ekinoksunun başlangıcı olan 0 derece Koç esas alınarak "Burçlar kuşağı" oluşturulur. 0 derece Koç esas alındığında 360 derecelik dairenin matematiksel olarak 30 dereceye bölünmesinden 12 burç elde edilir.
Zodyak Çarkı: 6.yüzyıldan kalan İsrail"de Beit Alpha sinagogunda bulunan Mozaik işlemeli Burçları gösteren Resim.
Tropikal Astroloji

Mevsimleri esas alan bu Astrolojiye göre Koç burcunun öncü kabul edilmesinin nedeni, ilkbahar mevsiminin bu burçla başlıyor olmasıdır. Daha sonra Boğa burcu gelir ki, bu o mevsimin sabit yaşandığı dönemdir, bundan dolayı Boğa burçları sabit gruba girerler. Boğa burcunu takipen İkizler burcu gelir ki, bu mevsimin değişmeye başladığı dönemdir. Bundan dolayı İkizler burcu değişken gruba denk gelir. Dolayısıyla mevsim başlarında yer alan burçlar öncü gruba, sabit olduğu dönem sabit gruba ve mevsimin değişmeye başladığı dönemlerde değişken burçlara denk gelir.
Astrolojide gruplar

    Ateş grubuna giren burçlar sırasıyla; Koç (Öncü), Aslan (Sabit) ve Yay (Değişken)
    Toprak grubuna giren burçlar sırasıyla; Oğlak (Öncü), Boğa (Sabit) ve Başak (Değişken)
    Su grubuna giren burçlar sırasıyla; Yengeç (Öncü), Akrep (Sabit) ve Balık (Değişken)
    Hava grubuna giren burçlar sırasıyla; Terazi (Öncü) , Kova (Sabit) ve İkizler (Değişken)


Yıldız haritası

    Ana madde: Yıldız haritas
ı

Bir bebeğin doğup ilk nefesini soluduğu anda Yıldız haritası oluşur. Yukarıda anlattığımız Burçlar 360 derecelik bir dairede 30 dereceye bölünerek 12 burç oluşturur. Bu yıldız haritasında sıralanır. Yıldız haritası doğum anındaki gökyüzünü resimleyen bir şemadır. Bu şemada burçlar, evler, gezegenler ve gezegenlerin birbirleriyle yapmış oldukları açılar vardır. Bu haritaya Yıldız haritası ismi verilir. Bu haritayı yorumlayan insanlara da "Astrolog" adı verilir.

Pirsus Haber -   [1128823]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde pirsushaber.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yaşam Haberleri

 • Çalışırken Pozitif Olmanın ÖnemiÇalışırken Pozitif Olmanın Önemi

  Uzmanlara göre, pozitif ruh hali, etrafınızdaki insanları da olumlu olarak etkiliyor.işte pozitif olmanın 18 kuralı.

  22.10.2014 17:16
 • 20 Ekim 2014 yurt gelinde hava durumu20 Ekim 2014 yurt gelinde hava durumu

  Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 20 Ekim 2014 Pazartesi günü hava durumu nasıl olacak. İşte yurt gelinde hava durumu.

  22.10.2014 12:22
 • Bugün Hava Nasıl Olacak?Bugün Hava Nasıl Olacak?

  Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin güneydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Şırnak çevrelerinin yağmurlu, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az

  21.10.2014 12:48
 • 21 Ekim 2014 Salı Gazete Manşetleri21 Ekim 2014 Salı Gazete Manşetleri

  Türkiye'de günlük yayınlanan gazate manşet haberini değerli okurlarına en iyi şekilde aktarabilmek İçin hizmet vermeye devam ediyor. İnternet üzeri gazate okumak ve keyfini çıkarmak artık çok daha kolay. İşte

  21.10.2014 12:40

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

Son Eklenenler