Facebook'a Hoş Geldin - Facebook Giriş Kaydol Silme 2014 Özellikleri

Facebook'a Hoş Geldin - Facebook Giriş Kaydol Silme 2014 Özellikleri

Facebook yeniden yapmış olduğu bir güncelleme ile gizlenmeye son verdi. Yeni gizlilik ayarı ayrıntılar ve detayları.....Facebook'ta Arkadaş Gizleme Son Hesap Silme Nasıl Yapılır Facebook Yeni Hesap Açma 2014 ile tüm detayları web sayfamızda.Facebook bilmeyenler için facebook nedir? Facebook özellikleri nelerdir? Facebook nasıl giriş yapılır?

Facebook'a Hoş Geldin - Facebook Giriş Kaydol Silme 2014 Özellikleri

Facebook platformu web sitenizi daha sosyal yapmanızı sağlar. Kolayca web sitenize sosyal özellikleri ekleyelim eklentileri, ve diyaloglar ile kullanıcıların içerik paylaşmak izin kullanabilir, birkaç dakika içinde Facebook platformunun özelliklerini kullanmaya başlamak mümkün olacak. Onların gerçek kimlikleri ile kullanıcılara oturum Facebook Giriş kullanarak Grafik API arama ve hikayeler anlatmak için Open Graph kullanarak, kullanıcılar daha fazla meşgul ve geri dönmek için daha çok olacaktır.

Bu kılavuz, sizin için doğru entegrasyon seviyesini seçmenize yardımcı olmak için, sizin için kullanılabilir özellikleri size yürüyor.


Başlangıçta ,News Feed eklenmesi Facebook kullanıcıları arasında bazı hoşnutsuzluğa neden oldu . Birçok kullanıcıNews Feed fazla bilgi ile darmadağın şikayet etti. DiğerleriNews Feed çok kolay diğer insanlar ilişki statü değişiklikleri , olaylar ve diğer kullanıcılar ile konuşmaları gibi faaliyetleri izlemek için yapılmış endişe vardı . Bu izleme genellikle kayıtsızca " Facebook - Stalking " olarak adlandırılır . [4 ] Bu memnuniyetsizlik karşısında , yaratıcısı Mark Zuckerberg uygun özelleştirilebilir gizlilik özellikleri içereceksitenin başarısızlığı için bir özür yayınladı . Diğer olaylar bu şekilde özelleştirilebilir olmasa Bundan sonra , kullanıcıların arkadaşları ile otomatik olarak paylaşılmıştır bilgilerin ne tür kontrol başardık . [5 ] Şu anda , kullanıcılar , özellikle özel etkinlikler çeşitli türleri hakkında güncellemeleri görmesini arkadaşlar önlemek olabilir .

 

Gruba nasıl yeni üyeler eklerim?

Gruba yeni üyeler eklemek için:

 1. Gruba gidin
 2. Sağ sütundaki + Gruba Başkalarını Ekle alanına tıklayın
 3. Yazı alanına arkadaşlarınızın adlarını ekleyin

Tüm grup türlerinde (Açık, Kapalı ve Gizli), grup üyeleri arkadaşlarını ekleyebilir. Diğer kişiler de açık veya kapalı bir gruba katılmayı isteyebilir ve gruptaki bir yönetici tarafından onaylanabilir. Arkadaş olmadığınız kişileri gruba katılmaya davet etmek için, grubunuzun sağ üst köşesindeki E-posta ile Davet Et'e tıklayabilirsiniz.

Grup üyeleri, okul grubu tarafından onaylanan herkesi okul gruplarındaki gruplara ekleyebilir.

Site Yardımı cevabını okuyorsunuz. Diğer Yardım Merkezlerimizde daha fazla bilgi alabilirsiniz.


Facebook profilleri, olmayan arkadaşlar veya belirli bir listedeki kişiler olarak belirli kullanıcılara , içerik kısıtlamak için gizlilik gelişmiş özelliklere sahip .
duvar

Duvar Facebook kullanıcılarının içerik , Aralık 2011 itibariyle , görüntülenen olmuştuözgün profil alanıdır . Busüreyi gösteren vemesaj yazılmış tarih isekullanıcı için mesajlar , sık sık kısa ya da geçici notlar arasındagönderme görmek için izin verdi. Bir kullanıcının Duvar kendi tam profilini görmek içinyeteneği olan herkese görünür ve arkadaşlarınızın Duvar iletikullanıcının Haber Kaynağında görünür .

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

Hesabınızı kalıcı olarak silmeniz, hesabınızı bir daha asla yeniden etkinleştiremeyeceğiniz ve eklemiş olduğunuz içeriklere ve bilgilere bir daha ulaşamayacağınız anlamına gelir. Hesabınızın kurtarma seçeneği olmadan kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız,

Not: Facebook, dondurulmuş veya silinmiş hesaplarla ilişkili içerikleri kullanmaz.

Hesabınıza giremiyorsanız: Şifrenizi yenileyin.

Hesabınızı dondurmak için:

 1. Tüm Facebook sayfalarının sağ üst kısmında bulunan hesap menüsüne () tıklayın
 2. Hesap Ayarları'nı seçin
 3. Sol sütunda Güvenlik'e tıklayın
 4. Hesabını dondur bağlantısına tıklayın

Hesabınızı dondurduğunuzda, Zaman Tüneliniz ve Zaman Tünelinizle ilişkili tüm bilgiler Facebook'tan anında kaybolur. Facebook'taki kişiler aramalarda sizi bulamaz veya bilgilerinizi göremez.

Hesabınızı dondurduktan sonra herhangi bir zamanda Facebook'a geri dönmek isterseniz, e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. Zaman Tüneliniz tamamen geri gelecektir (ör. arkadaşlar, fotoğraflar ve ilgi alanları). Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için hesabın giriş e-posta adresine erişiminizin olması gerektiğini unutmayın.

Site Yardımı cevabını okuyorsunuz. Diğer Yardım Merkezlerimizde daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ana madde : düğme gibi

" Olumlu geribildirim vermek ve önemsediğiniz şeyler ile bağlamak " için bir yol olarak Facebook tarafından açıklanan , kullanıcılar için " gibi " durum güncellemeleri , yorumlar, fotoğraflar , ve onların arkadaşları tarafından yayınlanmıştır bağlantıları yanı sıra, Reklamlara ,"Beğen " linkine tıklayarak içeriğinaltındaki düğmesine basın. [26 ] Buiçerik arkadaşlarının 'Haberler beslemeleri görünür hale getirir .

" Like Button " de Facebook'ta dış web sitelerinde kullanmak için geçerli: "kullanıcı [ a ] sitesinde , bir hikaye geri web sitesine [] bir bağlantı ilekullanıcının arkadaşlarının News Feed görünen Beğen düğmesini tıkladığında " . [ 28 ] olmayan Facebook üyeleri ve kullanıcılar giriş de dahil olmak üzere herhangi bir ziyaretçi ,gibi Button ile bir siteyi ziyaret, aynı zamanda,sitede kendi varlığı Facebook tarafından kaydedilir . Nisan 2010 yılında tanıtılan [ 29 ] , Eylül 2010 itibarıyla üzerinde 350,000 siteler bunu yüklenmiş oldu. [30 ] A "Like Box " da Facebook sayfa sahipleri kaç kullanıcı vesayfa gibi onların arkadaşları hangi . [31 ] 2010 yılısonundan itibaren veAmerika Birleşik Devletleri, Microsoft'un Bing arama görmenizi sağlar sonuçlar bağlayan motor tanıtanarama yapan Facebook arkadaşları tarafından " sevdim " olmuştur .

 

Hesabınızı dondurursanız, zaman tüneliniz Facebook hizmetinden anında kaybolur. Facebook'taki kişiler sizi arayamaz, ancak gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler hala başkaları tarafından görülebilir. Ayrıca Facebook'a geri dönmeyi isteyebileceğiniz ihtimaline karşı zaman tüneli bilgilerinizi (ör. arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları vb.) kayıtlı tutarız.

Facebook'u bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, hesabınızın kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi ve hesabınıza eklediklerinizin hiçbirinin geri getirilemeyeceğini lütfen unutmayın. Bu işlemden önce Facebook'taki bilgilerinizin bir kopyasını indirmek isteyebilirsiniz. Hesabınızın kurtarma seçeneği olmadan kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu formu doldurun.

Hesabınıza giriş yapamıyorsanız, öncelikle şifrenizi yenilemeniz gerekir. Bunu yapmak için www.facebook.com adresine gidin ve şifre alanının altındaki Şifreni mi unuttun? bağlantısına tıklayın. Şifrenizi yenilemeye yönelik talimatları izleyip hesabınıza giriş yapabilir duruma geldikten sonra, yukarıda anlatılan adımları kullanarak hesabınızı dondurabilir veya silebilirsiniz.


15 Kasım 2010 tarihinde, Facebook yeni bir " Facebook Messages " hizmetini duyurdu. Böyle bir özelliğinbaşlatmak bazı " Gmail katili " olarak nitelendirdi ,ilanından önce bir süre beklenen olmuştu . Sistemi ,web sitesinin tüm kullanıcılar için kullanılabilir olması , kısa mesaj, anlık mesajlaşma , e-posta, ve düzenli mesajları birleştirir , ve diğer Facebook hizmetlerin benzer gizlilik ayarları içerecektir .
Bildirimler

Bildirimler bir ek kendi profil sayfasına eklenenkullanıcıyı bilgilendirmek nelerdir. Ortak bildirimler örnekleri :kullanıcının duvarında paylaşılan bir ileti ya dakullanıcının bir fotoğrafa ya dakullanıcının daha önce yorumladı bir resmin üzerinde bir yorum . Bildirimlerinmiktarıayarlar bölümünde değiştirilebilir . Kırmızı bir sayaç böylecekullanıcıkullanıcının profil sayfasınaen son bildirimleri ve eklemeler tüm takip için izin ,sayfanınüstündekiaraç çubuğunda güncellenir . Bildirimlerinmaksimum miktarı 99'dur .
Ağlar , gruplar ve sayfalar
ağlar

Facebook ağları tek bir geniş bölgesel alan , tek bir şirket veya kuruluş , veya herhangi bir diğer büyük gruplandırma kapsayabilir . Bu ürün gönderme veya mesaj verilmesi için kullanılır. Aksine bir ağa katılmak herhangi kullanıcıların bu ağ içindeki diğer kullanıcılarla bağlı yönlendirileceksiniz .
Gruplar

Facebook Grupları bireysel kullanıcılar tarafından oluşturulabilir . Gruplar üyelerin bu tür bağlantıları , medya, sorular , etkinlikler düzenlenebilir belgeler ve bu öğeler üzerinde yorum olarak içerik göndermek için izin verir . Facebook kullanıcıları 300'den fazla grup katılamaz .

Gruplar işbirliği için kullanılan ve tartışmalar , olaylar , ve sayısız diğer etkinlikleri izin verir . Bilgiyi paylaşmak ve belirli konuları tartışmak için çevrimiçi bir araya gelmek için insanların bir dizi sağlayan bir yoldur. Bunlar giderek , paydaşları ile meşgulkamu Onlar üyeleri , çalışanları, üyeleri , hizmet kullanıcıları , hissedarlar veya müşteriler için kulüpleri, şirketler ve kamu kuruluşları tarafından kullanılmaktadır . Gruplar gizlilik ayarlarında üç farklı düzeylerde olabilir :

    
" Aç" ( non - üye içerir)halka görünürgrup , üyelerini ve görüşlerini hem gelir ama onlar katılmadan olmadan etkileşim olamaz.
    
" Kapalı "grubu anlamına gelir ve üyelerininhalka görünür ancakkullanıcıgrubuna katıldı kadar onların yorumları görünmez .
    
" Gizli " bir üyesi , özelliklegruba katılmak için başka bir kullanıcıyı davet sürece hiçbir şeyhalk tarafından görülebilir anlamına gelir . [ Kaynak belirtilmeli ]

Daha önce , Ekim 2010'da , sürüm 0 ( eski ) ve sürüm 1 ( akım ) gruplar vardı . [41 ] Versiyon 1 veyagrubune-posta adresi ise " yeni " grupların kendi URLgrubunadını içerebilir ayarlayın. Gruplar bir gizlilik ayarını " açık" . [42 ] Tüm gruplar bu yana olmuştur , amagrup ayarlı ise üçüncü taraflar bu hizmeti sağlayan böyle Pages veya Olaylar gibiduvar vermek için bir RSS beslemesi veyaüye listesini , yok tek bir tasarım göç .

Şubat 2013 itibariyle , kullanıcılar artık Facebook grupları içinde tüm mesajları arayabilirsiniz . Facebook grup arama sonuçları sadece geri 10 sonuç verir . Artık çalışıyor " Daha fazla sonuç arama " girişimleri . Bu kasıtlı davranış veya bir hata olup olmadığı bilinmemektedir . [ Kaynak belirtilmeli ]

Facebook kullanıcıları bir birey , kuruluş, ürün , hizmet veya kavram hayranları gibi ya dasayfa mesaj ve güncellemeleri abone izin sayfaları oluşturabilirsiniz . Sayfalar bakmak ve daha bir kullanıcının kişisel özel profil gibi davranır , ama onlar da sahiplerine kolayca Facebook'un kullanıcılara tanıtımı için izin , Facebook'un reklam sistemi ile entegre edilmiştir . Sahipleri ( yöneticileri ) kendi hayranları için güncellemeler gönderebilir , ve onlar da kendi hayran kitlesi anlayışlar ve analitik erişebilirsiniz . [43 ] Erken, kullanıcılar , 19 Nisan 2010 yılına kadarsayfanın " hayranı olmak"seçeneği vardı seçeneği daha sonra bir kişisel profil ile bireysel 5.000 arkadaşlarına kadar edinebilirler ikensayfada . [44 ] " gibi " olarak değiştirilmiştir zaman , bir Facebook sayfası sever ve abonelerin sınırsız sayıda olabilir . Sayfaları da bir sayfada Tab simgelerin şeklinde sunulan yeni üçüncü parti uygulamaları ekleyerek özelleştirilebilir . Bu güçlü özellik, ek işlevsellik -building özel uygulamalar veüçüncü taraf geliştirme getirdi " sosyal pazarlama suit . "2010 yılının Nisan ayında , bu " topluluk sayfaları " Creative Commons lisansı altında , Wikipedia içeriği entegre olacağı açıklandı . [45 ]
uygulamalar
Olaylar

Facebook etkinliklerini üyeleri, arkadaşlar onların toplum içinde yaklaşan olaylar hakkında bilgi vermek ve sosyal toplantılar organize etmek için bir yoldur . [46 ] Olaylar olay adını , ağ, ana bilgisayar adı, olay tipi , zaman, yer, başlangıç ​​ve bir konuk listesi gerektirir arkadaşlar davet etti. Olaylar kamu veya özel olabilir . Özel etkinlikler aramalarda bulunan ve sadece davetiye ile edilemez . Davet edilmemiş kişiler bir özel olayın açıklamasını , Duvar, veya fotoğrafları görüntüleyemezsiniz . Onlar daolayla ilgili herhangi Feed hikayeleri görmezsiniz . [ 47 ]kullanıcının arkadaşları fotoğraf veya video yüklemek için izin seçebilirsiniz bir olay kurarken . Gerçek dünya olayları aksine , tüm etkinlikler ayrı varlık (gerçek zaman bazı olaylar böylece başka gidiş engel olacak bir olay oluyor , diğer etkinlikleri içinde oturup , ve ) olarak kabul edilir unutmayın .

2011 yılının Şubat ayında , Facebook kendi takvim veya harita uygulamaları ' kullanıcı detaylarınçıkarılmasını sağlayan mekânları 'etkinlikler için olayları vehCard microformat işaretlemek içinhCalendar microformat kullanmaya başladı . [48 ] Üçüncü taraflar olaylar ihraç edilecek kolaylaştırmak iCalendar - formatında Facebook Pages .
Pazaryeri

Mayıs 2007'de, Facebook kullanıcılarınınaşağıdaki kategoriler içinde ücretsiz seri ilanlar yayınlamak için izinFacebook Marketplace tanıttı : Satılık Konut, İş ve Diğer . Reklamlar mevcut ya gönderdi veya biçimi istedim edilebilir. [50 ]pazar yeri tüm Facebook kullanıcıları için kullanılabilir ve şu anda ücretsizdir . 2009 yılında [51 ] Facebook Oodle içinMarketplace sahipliğini transfer . [52 ]
notlar

Facebook Notlar 22 Ağustos 2006 , etiketleri ve gömülebilir görüntüleri izin verilen bir blogging özelliği tanıtıldı . Kullanıcılar daha sonra Xanga, LiveJournal , Blogger ve diğer blog hizmetlerinden bloglar ithal başardık . Notlar yeni bir [ zaman ? ] Kullanımıİnternet mem onların arkadaşları zaten onlar hakkında bilmiyorumkullanıcı hakkında 25 şeyler yazma ve aynı zamanda yapılacak 25 arkadaş sormak içinetiket fonksiyonunu kullanarak içerir " Hakkımda 25 Random Things " içerir böylece . Yaklaşık 5 milyon " 25 Random Things " notlar Şubat 2009ilk hafta Facebook profilleri yazılmıştır.
Yerler

Facebook 18 Ağustos 2010 tarihinde Yerleri açıklandı . Bu kullanıcılarşu anda nerede bir kullanıcının arkadaş bildirmek için bir mobil cihaz kullanarak Facebook " check-in" sağlayan bir özelliktir .

Kasım 2010 yılında , Facebook " İndirimler " , kullanıcıların bir mobil cihaz üzerinde bir uygulamayı kullanarak restoranlar , süpermarketler, bar ve kafelerde kontrol etmek ve daha sonra indirimler , kuponlar ödüllendirilir sağlayanyerler sunan , bir alt kümesini açıkladı ve serbest mal . Bu özellik, bir müşteri sadık satın alma davranışı için ödüllendirilir bir sadakat kartı veya kupon dijital versiyonu olarak pazarlanmaktadır . [56]

Avustralya , Avusturya , Belçika , Bulgaristan , Estonya , Kanada , Cayman Adaları , Japonya , Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri , Fransa , İtalya , İspanya , Norveç , Danimarka , İsveç, Polonya , Güney Afrika , Finlandiya : Places yalnızca bazı ülkelerde şu anda ,yolda çok daha fazla birlikte İrlanda , Singapur , Tayvan , Tayland , Hong Kong , Filipinler , Malezya ve . [ kaynak belirtilmeli ]

10 Ekim 2010 tarihinde, yerler iPhone sonra , BlackBerry geçerli oldu . [57 ]Android işletim yerler de - yeteneğine sahiptir . Windows Mobile kullanıcıları da dahil olmak üzere diğer kullanıcılar , Facebook Dokunmatik Site üzerinden Yerleri kullanmak için bir HTML5 tarayıcısı kullanmanız gerekir. [58 ]

Facebook Places 24 Ağustos 2011 tarihinde durdurulan bildirilmiştir .
platform
Ana madde : Facebook Platform

Facebook Platformu olsun Facebook.com veya harici web siteleri ve cihazlarda uygulamaları aracılığıyla ,"açık grafiği " ile entegre üçüncü parti geliştiricilerin API'ler ve araçları kümesi sağlar . 24 Mayıs 2007 tarihinde başlatılan , Facebook Platform sadece Facebook.com üzerindeweb ve cihazlar arasında bir de destekleyen entegrasyon gelişimini sağlayan dönüşmüştür .

Facebook Platformu İstatistik Mayıs 2010 olarak :

    
180'den fazla ülkeden bir milyondan fazla pazarlamacılar ve girişimciler
    
Facebook Platformu'nda şu anda 550.000 'den fazla aktif uygulamaları
    
Her ay , Facebook kullanıcılarının % 70'den fazlası Platform uygulamaları ile meşgul
    
250.000 'den fazla web sitesi Facebook Platformu ile entegre etmiş
    
100 milyondan fazla Facebook kullanıcıları her ay dış web sitelerinde Facebook ile meşgul

Böyle Adonomics , Kontagent ve Mixpanel gibi üçüncü parti şirketler uygulama ölçümlerini sağlamak ve bu AppRate Inside Facebook, Face ve yorumlar gibi bloglar Facebook uygulamaları içinyaygara yanıt çoğaldığını var . 4 Temmuz 2007 tarihinde, Altura Venturesdünyanın ilk Facebook - tek girişim sermayesi şirketi olma ," Altura 1 Facebook Yatırım Fonu " açıkladı .

29 Ağustos 2007 tarihinde, Facebook sadeceuygulamanın yüklü olduğu kişisayısına göre sıralama uygulamalarıiçin bir avantaj verdiğini eleştirilerin ardından , uygulamalarınpopülaritesidaha ilgi çekici uygulamalara önem vermek , ölçüldüğüşekilde değişti yüksek viral , henüz gereksiz uygulamaları. Teknoloji blogu Valleywag onlara bir " işe yaramazlık bereket " etiketleme , Facebook Uygulamaları eleştirdi . DiğerleriFacebook " kullanıcı deneyimi " bozulmuş değil yani üçüncü parti uygulamalar sınırlayıcı için çağrıda bulundular .

Öncelikle viral uygulamaları oluşturmak için çalışırken kesinlikle çok sayıda Facebook uygulama geliştiriciler tarafından istihdam edilmiş bir yöntemdir . " Facebook'ta Metrikleri ve Öğrenme kullanarak ilgi çekici Web Uygulamaları oluşturma " : Stanford Üniversitesi , hatta başlıklı bir 2007sonbaharında sınıfı , Bilgisayar Bilimi ( CS ) 377W sundu. Sınıf tarafından oluşturulan çok sayıda uygulamaları son derece başarılı oldu ve bazı bir ay içinde 3,5 milyon üzerinde kullanıcıya ulaşma ile ,üst Facebook uygulamaları arasında sıralanır .
Sorular

2010 yılının Mayıs ayında , Facebook , Yahoo! Answers gibi hizmetleri ile rekabet etmesi bekleniyor Soruları, test başladı .
24 Mart 2011 tarihinde, Facebook, yeni bir ürün, Facebook Sorular , uzun form yanıtları yanı sıra kısa , anket gibi cevaplar kolaylaştırır, hem de " fan sayfaları " Facebook'un dizininde ilgili kalemlere doğrudan bağlantılı olduğunu açıkladı .
Fotoğraflar

Facebook'taen popüler uygulamalardan biri, kullanıcıların fotoğraf albümleri , yüz tanıma teknolojisi ile yardımcı etiketi arkadaşlar , [62 ] upload ve fotoğraflara yorum yapabilirsinizResimleri uygulamasıdır. Facebook göre :

    
[ 63 ] ( Temmuz 2010 itibariyle) 50 + milyar kullanıcı fotoğrafları
    
Fotoğraf depolama fazla 1.5 petabayt (1.5 milyon gigabayt ) [ 64 ] (Mayıs 2009 itibariyle) kullanılan
    
220 milyon fotoğraf (Mayıs 2009 itibariyle) disk alanı 25 terabayt kadar sürebilir her hafta eklendi
    
3 + milyar fotoğraf görüntüleri [ 65 ] (Mayıs 2007 itibariyle) her geçen gün kullanıcıları için servis
    
550,000 + görüntüleri (Mayıs 2009 itibariyle) yoğun trafik pencereleri sırasında saniyede görev

11 Nisan 2011 tarihinde, Facebook fotoğraf etiketleme için yeni bir özellik başlattı : . Insanlar fotoğrafları onların arkadaşları etiketlemekşekilde benzer bir marka, ürün , şirket ya da kişinin Facebook sayfasında , fotoğrafları etiketleyebilirsiniz Ağustos 2011 yılında [ 66 ] , Facebook kendi mobil uygulama fotoğraf filtreleri bir dizi ekleyerek olacağını duyurdu . [67 ] Facebook Instagram adlı grenli görüntülere benzer olacaktır yaklaşık bir düzine fotoğraf filtreleri , kamuoyuna açıklayacak.dünyada [ 67 ] Günlük bilinen son sayılar, bugün fotoğrafların yüksek sayıdaki Facebook barındırılan.
Videoları

Facebook, kendi platformu yayımladısüre zarfında , aynı zamanda Facebook'ta video paylaşımı için kendi bir uygulama yayınladı . [68 ] Kullanıcılar Facebook Mobile aracılığıyla video ekleme , video yükleyerekhizmeti ile video eklemek ve bir web kamerası kayıt özelliğini kullanarak yapabilirsiniz . Ayrıca, kullanıcılar " tag " can videoları onların arkadaşlarıvideoarkadaşınınkonumu dışında , çok kullanıcıların fotoğraf onların arkadaşları etiketleyebilirsinizyol gibi eklemek gösterilmez . Kullanıcılar ayrıca video mesajlaşmaseçeneği var . Fotoğraf albümleri göre sıralanır oysa Videolar , kategorilerde yer olamaz . Facebook video 1080p formatında ve hatta 4K çözünürlüğe kadar destekler .
Genel Özellikler Krediler

Ana madde : Facebook Credits

Facebook Kredileri Bir ​​kullanıcıları hediyeler satın almak için kullanabileceğiniz sanal para veFacebook platformu üzerinde birçok oyunlar ve uygulamalarda sanal mallardır. Temmuz 2010 itibariyle , Facebook kullanıcıları Avustralya Doları , İngiliz Sterlini, Kanada Doları , Şili Pesosu , Kolombiya Pesosu , Danimarka Kronu , Euro , Hong Kong Doları , Japon Yeni , Norveç Kronu , İsveç Kronu , İsviçre Frangı , Türk Facebook kredisi satın alabilirsiniz Lira , ABD Doları ve Venezüella Bolivar . Facebook kredisi gibi Mutlu Akvaryum , Mutlu Adası , Zoo Paradise, Mutlu Hayvanlar , Merhaba City, It Girl , Farmville ve Mafia Wars gibi birçok popüler oyunları olarak sufaesr kullanılabilir.

Özelliği telefonları
Diğer tüm web uygulamaları gibi Facebook belirtildiği gibiakıllı telefonlarda varlığını yaptı ama aynıözelliği telefonları için mevcut olmasına rağmen . Şirketözellik telefonları bir uygulama münhasıran de bu amaçla yapıldığı , dolayısıylaAmerikan cep telefonu pazarlarında hakim olduğunu söyledi gibi .
Grafik ara

Ana madde : Facebook Grafik Arama
Temmuz 2013 yılında yayımlanan , Grafik Arama kullanıcılar gibi doğal dil sorularının cevapları için arkadaşlar kendi ağı içinde arama yapmanızı sağlar , "Hobbit ister Filmler arkadaşlarım sevdim " ve oldukça genellikle arama motorları web sitelerininlistesi dışında , doğrudan cevaplar alırsınız sağlar.

Network World tarafından Haziran 2010 raporuna göre , Facebook IPv6 ,internetin ana iletişim protokolü içinuzun zamandır beklenen yükseltme için " deneysel , non - üretim " destek sunan olduğunu söyledi . Facebook'un IPv6 desteği hakkındahaber bekleniyordu , Facebook, "Bu yılınorta noktası ile " doğal IPv6 kullanıcı isteklerini desteklemek için planlanan , 2010 yılı Şubat ayında Ağ Dünya söyledi

Google IPv6 Uygulayıcılar Konferansı'nda bir sunum , Facebook'un ağ mühendisleri bu " [] sitesi v6 kullanılabilir yapmak kolay " olduğunu söyledi . Facebook bu ikili yığın IPv4 ve yönlendiriciler IPv6 desteği dağıtılan , ve IPv6 desteklemek için onun ana kadar herhangi bir değişiklik yaptığını söyledi. Facebook da IPv6 dağıtımlarıölçeklenebilirlik geliştirmek için son nokta kimlikleri Internet adresleri ayırır Locator / tanıtıcı Ayırma Protokolü ( LISP ) olarak bilinen gelişmekte olan bir kapsülleme mekanizmasına destek olduğunu söyledi . " Facebook LISP'de üzerindekiilk büyük Web sitesi ( v4 ve v6 ) idi " , Facebook mühendisleri sunum sırasında söyledi . Facebook kullanarak LISP onlara hiçbir ekstra maliyet ile hızlı bir şekilde IPv6 hizmetlerini dağıtmak için izin söyledi . Facebook'un IPv6 hizmeti mevcuttur www.v6.facebook.com m.v6.facebook.com , www.lisp6.facebook.com ve m.lisp6.facebook.com . [73 ] Ayrıca , Facebook ana etki IPv6 etkinleştirilmiş Dünya IPv6 Başlatma sırasında isimler.

Arkadaş Dinle
Arkadaş ile dinleyin Facebook kullanıcılarının müzik dinlemek veaynı zamanda arkadaşlarınızla Facebook Sohbet kullanarakezgileri görüşmek için izin verir . Bir arkadaş , bir DJ olarak görev yaparken Kullanıcılar ayrıca , bir grup olarak dinleyebilirsiniz . 50 kadar arkadaşaynı andaaynı şarkıyı dinlemek ve bu konuda sohbet edebilirsiniz . Her zaman bir kullanıcı, bir arkadaşı ile müzik dinleme başlar , bir senedi ve / veya news feed " hikayesi onu / onun arkadaşları ilan edilecektir ." Kullanıcılaruyumlu müzik uygulaması yükledikten sonra kendi App Ayarları sayfası aracılığıyla bir arkadaşı ile dinlerken zaman görmek mümkün olacak kimin üzerinde kontrole sahip olacaktır .

Facebook Canlı
13 Ağustos 2010 tarihinde, Facebook " Facebook Live" adında yeni bir hizmet ,sosyal ağ sitesinde neler olduğunu güncellendi Facebook kullanıcıları tutmak için tasarlanmış bir canlı streaming video kanalı başlattı . [75 ] Livestream tarafından desteklenmektedirhizmeti, Facebook personeli ve ünlü görüşmeler videoları yer alacak , ancak Facebook kullanıcıları kendi videoları vitrin için tasarlanmış değildir . Facebook Live'da gösterilen tümiçerik , bazı tie - Facebook ürünleri , özellikleri , ya da nasıl insanlarsiteyi kullanıyor . Ile [76 ] Facebook buvideo dağıtım alanı içine almak için bir açılış değil dedi sahip olacaktır . İlk resmi konuk America Ferrera ,televizyon dizisi Ugly Bettylider oyuncu oldu . O sosyal medya kanalları aracılığıyla neredeyse sadece teşvik ediliyordu onu yeni bağımsız filmKuru Kara , tartışılmıştır .Birisini nasıl engellerim?

Birisini engellemek için:

    Herhangi bir Facebook sayfasının sağ üst tarafındaki simgesine tıklayın.
    Birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum? seçeneğine tıklayın
    Engellemek istediğiniz kişinin adını veya e-posta adresini girin ve Engelle'ye tıklayın.
    Bir ad girdiğinizde, açılan listeden engellemek istediğiniz kişinin adını seçin.

Birisini engellediğinizde, bu durum kendisine bildirilmez.

Birisini bu yöntemle bulamıyorsanız, kişinin zaman tüneline gidip açılır menüsünden Bu Kişiyi Şikayet Et/Engelle'yi seçmeyi deneyin.

Engellemek istediğiniz kişiyi yine de bulamıyorsanız, söz konusu kişi artık Facebook'u kullanmıyor olabilir ya da gizlilik ayarlarını kısıtlamış olabilir. Engelleme dışında, paylaştığınız içeriklerin hedef kitlesini de kontrol edebilirsiniz.
Site Yardımı cevabını okuyorsunuz. Diğer Yardım Merkezlerimizde daha fazla bilgi alabilirsiniz.

dürtme
Dürtme özelliği başka bir kullanıcınındikkatini çekmek için ( anlık mesajlaşma " dürtmek " benzer) bir kurcalamak jest olması amaçlanmıştır [ 81 ] Facebook'un SSS bir önceki sürümü belirterek ,özelliğikökeni içine ek bilgiler verdi . :
Bizkörü yarattığı zaman , biz herhangi bir özel amaç olmadan bir özelliği var serin olacağını düşündüm . İnsanlar çok farklı şekillerdekörü yorumlamak , ve biz kendi anlamları ile gelip sizi teşvik ediyoruz.
- Canlı Facebook semineri sırasında Mark Zuckerberg
Kullanıcıların arkadaşları gibi - " tekme " veya " dalga " gibi diğer eylemleri gerçekleştirmek için izin vererekkörü özelliğifikrini genişletmek Facebook'ta çeşitli uygulamalar vardır .
Smartphone entegrasyon

Birçok yeni akıllı telefonlar ya kendi web tarayıcıları veya uygulamaları ileFacebook hizmetlere erişimi sunuyoruz . Facebook iPhone uyumlu web sitesi Ağustos 2007 başlatılan ve Temmuz 2008 itibariyle üzerinde 1,5 milyon kişi düzenli olarak kullanılan " iPhone için Facebook " adlıiOS için ücretsiz bir uygulama başlatıldınoktada oldu . Bu [ 82 ] Versiyon 2.0 app Eylül 2008'de piyasaya çıktı ve bu tür arkadaşlık istekleri ve bildirimlerine yanıt edememek gibi gelişmiş hizmetleri özellikli . [83 ] Versiyon 3.0 olaylar gibi özellikler Ağustos 2009'da yayımlanan ve ilave edildi ve bir iPhone 3GS ile yükleme video oldu .


Facebook mobil sitesinde hangi özellikleri kullanabilirim?

m.facebook.com ile paylaşımda bulunma, mesajlaşma, arkadaş ekleme, fotoğraf yükleme ve gizlilik ayarlarınızı düzenleme gibi Facebook'un birçok ana özelliğini kullanabilirsiniz. Bazı özellikler sadece bilgisayardan kullanılabilir. m.facebook.com'daki özellikler ve nasıl kullanıldıkları hakkında daha fazla bilgi almak için Facebook'a telefonunuzdan giriş yapın ve Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
Site Yardımı cevabını okuyorsunuz. Diğer Yardım Merkezlerimizde daha fazla bilgi alabilirsiniz.Microsoft,Windows Phone Marketplace bulunan kendi Windows Phone 7 platformu , üzerinde Facebook için bir uygulama geliştirdi. Kullanıcılar, doğrudan kişinin ekranı üzerine böyle Mesajlar, Etkinlikler ,News Feed ve Resimler gibi öğeleri sabitleyebilirsiniz . Ayrıca , mesajlaşma gibi özellikler dahil düzcihazdan fotoğraf ve video yükleme , profil bilgilerinizi yönetmek , iletişim entegrasyonu kullanıcıların herkes aramak için izin olaylar için kiremit bildirimleri , arkadaşlık istekleri , etiketleri , vb . [86 ] Windows Mobile platformu içerir kendi profil bilgilerinizi kendi numarası vardır onların arkadaşları listesinde . Bu türWindows Mobile Marketplace kullanılabilir FIM gibi üçüncü parti yazılım ile Windows Mobile için bir sohbet özelliği eklemek de mümkün. Nokia aynı zamandaN97 gibi Nokia S60 cihazlar için Ovi Store üzerinde bir Facebook uygulaması sunuyor vetam web sitesininişlevselliği çoğunu içerir .

Google'ın Android 2.0 işletim sistemi otomatik olarak bir resmi Facebook uygulaması içerir . Bunu kullanmak içinilk cihazMotorola Droid . Appkişiler listesine profil resimlerini ve durum güncellemeleri ekler rehber, Facebook arkadaş eşitlemek için seçenekler vardır . Research In Motion , aynı zamandaBlackBerry için bir Facebook uygulaması sunuyor . BuBlackBerry takvimine Facebook etkinliklerinizi entegre bir yeteneği dahil olmak üzere , ve Caller ID , Facebook profil resimleri kullanarak fonksiyonları bir dizi içerir .

(Aynı zamanda bir " durum " olarak adlandırılır ) " Durum güncellemeleri " Kullanıcıların okumak için onların arkadaşları için mesaj göndermek için izin verir . Buna karşılık , arkadaşlar kendi yorumları ile yanıt olarak" Beğen" butonuna tıklayarak yapabilirsiniz . Bir kullanıcının en son güncellemeleri kendi Timeline / Duvarı'nınüstünde görünür ve aynı zamanda bir kullanıcının arkadaşı listesinin" Güncellenen " bölümünde belirtilmiştir . Başlangıçta ,özelliğinamacı, Facebook iledurum güncellemesini istendiğinde kullanıcıların nerede , duygular , nerede , ya da eylemler de dahil olmak üzere , mevcut " statü" onların arkadaşları bilgilendirmek için izin vermek oldu " adı olduğunu " ... vedinlenme doldurduktan kullanıcılar.

İHA -   [977400]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde pirsushaber.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yaşam Haberleri

 • Hava durumu kar Balkanlar'dan sert geliyor!Hava durumu kar Balkanlar'dan sert geliyor!

  İSTANBUL ve Ankara hava durumu için kar alarmı geldi. Son meteoroloji tahminlerine göre pazar günü akşam lodos yerini Balkanlar'dan gelen soğuk havaya bırakacak ve kar yağışı etkisini arttıracak.

  15.01.2016 14:15
 • Hava durumu kar bu gece 16 ile bastıracak!Hava durumu kar bu gece 16 ile bastıracak!

  Hava durumu son raporları meteoroloji açıkladı. Bu gece başta Sivas, Eskişehir, Ankara, Konya ve Gümüşhane olmak üzere 16 ilde kar yağışı görülecek. Doğu'da kar yağışı çok etkili görülecek.

  14.01.2016 09:55
 • Hava durumu fırtına bitiyor kar geliyor!Hava durumu fırtına bitiyor kar geliyor!

  İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ile kar yağışı geliyor. Son hava durumu raporlarını meteoroloji açıkladı. Yurt genelinde şiddetli yağış cuma günü yurdu terkediyor. 18 Ocak Pazartesi kar geliyor.

  13.01.2016 10:09
 • Hava durumu lodos bitiyor kar geliyor!Hava durumu lodos bitiyor kar geliyor!

  İSTANBUL ve Bursa başta olmak üzere birçok ili lodos vurdu hava durumu son raporları fena! Meteoroloji lodos için yeni uyarı geçti. Cuma gününe kadar şiddetli rüzgar var sonra sıcaklık düşüyor kar yağışı

  12.01.2016 15:04

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

Son Eklenenler