2013 KPSS 2013/2 Tercih ve Yerleştirme Robotu Burada

2013 KPSS 2013/2 Tercih ve Yerleştirme Robotu Burada

KPSS Kasım ayında hangi kadrodan, KPSS Kasım ayında kaç memur alınacak? KPSS Kasım Ayı atamaları kadro açıklaması? KPSS Kasım ayı yerleştirmeleri ne zaman? KPSS kamu personeli yerleştirme, kamu adayları yerleştirme tarihi açıklandı. İşte KPSS yerleştirme tarihi…

2013 KPSS 2013/2 Tercih ve Yerleştirme Robotu Burada
Adaylar, tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM"nin ''https://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak tercihlerini yaptılar ve KPSS tercih sonuçlaır ile ilgili olarak yapılacak açıklamayı beklemeye başladıler.
KPSS Puanlarıyla kamuya atanmak için sabırsızlıkla bekleyen adaylar merkezi yerleştirmeleri bekliyor.Bu süreçte adayların öğrenim düzeylerinin yükselmesinin 2012 puanlarının geçerliliğini etkilemiyor.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Bu amaçla hazırlanan  Kamu Personel Seçme Sınavı ( KPSS -2013/2)Tercih Kılavuzu'nda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor. 

 
2013/2 KPSS TERCİH ROBOTUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM'nin, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uygun olan kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için başlattığı tercih başvuruları bugün sona erdi.
 
ÖSYM"ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmadı, tercih süresi uzatılmadı.
 
KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzu'na göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri vurgulanmıştı.
 
Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzu'nda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyordu.  KPSS tercih Kılavuzu, ÖSYM"nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden adaylara ulaştırıldı.

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge

gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM"nin İnternet sayfasından

öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile

edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri

kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın

hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

 

Pirsus Haber -   [983954]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde pirsushaber.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • İşte En Çok Kitap Okuyan İllerİşte En Çok Kitap Okuyan İller

  Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Onur Bilge Kula, Yazınsal tür içinde yüzde 90 roman okunuyor. Okurların yüzde 83'ü, kitabı satın alarak okuyor. Erzurum ve Erzincan, en çok kitap okuyan iki ilimiz

  17.10.2014 15:41
 • Öğretmenlere müjde! Ek Ders Saati 18 TL Oldu!Öğretmenlere müjde! Ek Ders Saati 18 TL Oldu!

  Hafta sonu kursları 20 Ekim'de açılıyor.Ancak öğretmenlerden kurs ücretinin az olmasından dolayı bu kurslara çok da ilgi göstermedi. Öğretmenler şuandaki ek ders esaslarındaki kurslarla ilgili ücret

  16.10.2014 13:52
 • 2014 KPSS Ortaöğretim ve KPSS Önlisans KPSS Sonuçları ne zaman belli olacak?2014 KPSS Ortaöğretim ve KPSS Önlisans KPSS Sonuçları ne zaman belli olacak?

  2014 ÖSYM KPSS Ortaöğretim ve KPSS Önlisans KPSS Sonuçları ne zaman belli olacak? 2014 ÖSYM KPSS Sonuçları bu hafta içinde sonuçlanacak gibi duruyor. Dolayısı ile herkes KPSS Ortaöğretim ve KPSS Önlisans KPSS

  14.10.2014 14:58
 • 2014 KPSS Taban Puanları (Önlisans ve Ortaöğretim)2014 KPSS Taban Puanları (Önlisans ve Ortaöğretim)

  2014 KPSS Taban Puanları (Önlisans ve Ortaöğretim) için kaç tane doğru soru bilmeniz gerekiyor ve kaç tane yanlış cevap vermeniz gerekiyor bilmek ister misiniz? Her ne kadar sınava girmiş olsanız da bu soru herkesin

  13.10.2014 12:58

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

Son Eklenenler