Iğdır Bayram Namazı saatleri 2013 Bayram Namazı Nasıl Kılınır?

Iğdır Bayram Namazı saatleri 2013 Bayram Namazı Nasıl Kılınır?

Ramazan Bayram Namazı Ne Zaman ? Ramazan Bayramı resmi tatil kaç gün olacak ? Ramazan Bayram Namazı Nasıl Kılınır 2013. İl İl Ramazan Bayram Namaz Saatleri ve Vakitleri. Ramazan ne zaman başlayacak?

Iğdır Bayram Namazı saatleri 2013 Bayram Namazı Nasıl Kılınır?

 2013 yılına ait Ramazan bayramı başlangıç tarihi hangi olacak ve Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor. Ramazan Bayramı ne zaman ve hangi gün başlıyor? 2013 oruç ne zaman başlıyor? Tüm Müslüman aleminin bu mübarek ayı (Ramazan Ayı) hangi tarihte başlıyor?
 
Türkiye'de oruç tutmak için sahura hangi hün kalkacağız ? Diyanetin takvimine 9 temmuz 2013 salı gecesi sahura kalkıp Ramazan ayının ilk orucunu tutacağız.
Ramazan ayının 26. gününde ise Kadir Gecesi olacaktır. Buna takiben Ramazan bayramı tarihi ise 8 ağustos 2013 perşembe günü başlayacaktır. Ramazan Bayramı resmi tatil kaç gün olacak ?


Bayram Namazı Hakkında Tüm Detaylar ve Video İçin Tıklayın!

Ramazan Bayramı 2013 Tatili Kaç Gün Bilgisi İçin Tıklayın!

İl İl Ramazan Bayramı Namazı Saati 2013 Tıklayınız..

Ramazan Bayram tatili 2013. Oruç hangi gün ?Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan ayının anlam ve önemi? Onbir ayın sultanı Ramazan ayı 2013 yılında hangi gün başlıyor?  Ramazan ne zaman? Onbir ayın sultanı Ramazan ayı 2013 yılında hangi güne denk gelmektedir? 2013 Ramazan orucu ne zaman başlayacak? Ramazan ayının anlam ve önemi...

Ramazan veya Ramazan ayı, Hicri takvime göre yılın dokuzuncu ayı. İslamiyet'te Ramazan, oruç tutma ayıdır ve kutsal kabul edilir.

Arapça kökenli bir sözcük olan Ramazan, "Ramaza" (çok sıcak olma) kökünden gelir. Bunun nedeni muhtemelen Ramazan orucu ibadeti ilk uygulanmaya başlandığında yaz aylarına tekabül ediyor olmasıdır.
Zamanı

Ramazan ayının zamanı Hicri Takvim'e göre düzenlenir. Hicri takvim, Halife Ömer'in zamanında düzenlenmiştir.

Hicri Takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar, miladi takvimden 11 - 12 gün kısadır. Bunun sonucu olarak Ramazan ayı her sene miladi takvimde öne kayar. Yaklaşık olarak her 32 senede bir, Ramazan ayı aynı tarihlere denk gelir.

İslam'da Ramazan ayının önemi

Kur'an'ın ilk ayetlerinin vahyedildiği Kadir Gecesi bu ayın içindedir. Hangi gün olduğu bilinmemekle birlikte Ramazan ayının 27. gecesi Kadir Gecesi olarak kabul edilir.

Kadir gecesi ile ilgili Kur"an"ın 97.süresi olan Kadir Suresinin ilk üç ayeti şöyledir:
Şüphesiz, biz onu (Kur"an"ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

Sahur

Ramazan ayında oruç tutanların gün doğmadan önce belirli saatte yedikleri yemeğe ve bu yemeğin yendiği zaman aralığına sahur denir.

İftar

Gün sonunda orucun açılmasına ve bu esnada yenen yemeğe iftar denir.

Ramazan Ne Zaman?

9 Temmuz 2013  Salı günü Ramazan başlangıcı

7 Ağustos 2013 Çarşamba Arefe günü başlangıcı

2013 yılı Ramazan Takvimi ve Oruç Başlangıç Tarihileri şöyle

08 Ağustos 2013 Perşembe Ramazan Bayramı  /1.Gün

09 Ağustos 2013 Cuma Ramazan Bayramı / 2.GÜN

10 Ağustos 2013 Cumartesi Ramazan Bayramı  /3.Gün

Pirsus Haber -   [857702]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde pirsushaber.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yaşam Haberleri

 • Berat Kandili ne demek hakkında bilgiBerat Kandili ne demek hakkında bilgi

  Rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayının habercisi 2016 Berat Kandili, 21 Mayıs 2016 Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece'ye denk geliyor. Bu mübarek gecede Ailenize, akrabalarınıza, sevdiklerinize

  21.05.2016 18:41
 • Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler (07 Şubat 2016 Pazar)Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler (07 Şubat 2016 Pazar)

  Gazetelere ait bugünkü gazete manşetleri burada. Gazetelerin 1. sayfalarında neler vari yani hangi gazete ne manşet attı. İşte 07 Şubat 2016 Pazar günlük gazete manşetleri

  07.02.2016 14:13
 • Hava durumu son tahminler İstanbul Ankara İzmir...Hava durumu son tahminler İstanbul Ankara İzmir...

  İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da hava durumu nasıl? Kar var mı? Hangi illerde kar yağıyor...İşte İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer illerde hava durumu...

  06.02.2016 15:39
 • Hava durumu akşama dikkat kar geliyor!Hava durumu akşama dikkat kar geliyor!

  İstanbul ve Ankara hava durumu için kritik uyarı kar geliyor. Meteorolojinin 5 Şubat cuma hava durumu raporlarına göre akşam saatlerinde başlayacak kar yağışı yarın etkisini arttıracak. Bilecik, Sakarya, Düzce hava

  05.02.2016 14:21

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

Son Eklenenler